top of page
01.

Kadınlar İçin Sanat Terapisi

postcard seda.t..jpg

Yalnızca kadınlarla beraber yürütülen bu atölyede sanat terapisinin mucizevi keşif yönüne tanıklık edeceğiz. Bu atölye, sizin gibi yaratıcılıklarına yolculuklarında daha derine inmek, farkındalık ve kişisel içgörü

kazanmak isteyen kadınlara ayrılmıştır.

Bazen, ya da her zaman, hayat hiçbir yere gitmiyormuş gibi hissedebilirsin. Çevrendeki herkes her şeyi çözmüş ve bunun onlar için neden bu kadar kolay ve senin için bu kadar zor göründüğünü anlamıyorsun.

Arkadaşlarınla aranıza mesafe girdi, seni mutlu eden şeylerle uğraşmayı bıraktın ve artık kendini kendin gibi hissetmiyorsun.

Kayboldun ve kendinle tekrar bağlantı kurmana ve kendine güven duymana yardım etmek için bir yere ihtiyacın var.

Aslında, yaşamın bu mevsimi kaygı, öz şefkat ve düşük benlik saygısı ile ilgili önemli sorunlara yol açar.

Sanat Terapisi belki de kendine dönmek için gereken yoldur.

 • Ruh halinizi ve motivasyonunuzu iyileştirin ki kendi yolunuzdan çekilebilesiniz ve gerçekten istediğiniz ama alamamaktan korktuğunuz işlere başvurabilesiniz.

 • Sayısız saatlerce film izlemeyi gerektirmeyen, bununla başa çıkmanın yaratıcı ve etkili yollarını öğrenin.

 • Kendinize olan güveninizi ve değerinizi artırın, böylece sürekli bir karşılaştırmaya saplanıp kalmadan arkadaşlarınızla ve ailenizle tekrar zaman geçirebilirsiniz.

 • Grup çalışmalarına katılarak benzer düşünen diğer kadınlarla eğlenceli ve ilham verici bir atmosfer yaratın.

5 Gün - 8 Saat (Toplam 40 saat)
 

1. Seans : Beden Taraması ve İç Dünya İle Yüzleşme

2. Seans : Ruhunun Ritmini Duy

3. Seans : Yolculuk Nereye?

4. Seans : Gölgenle Buluşma Vakti

5. Seans : Hayallerine Şekil Ver

02.

Kurumsal Sanat Terapisi

d6c79e9d6639c5ae01f956801c3fe4ff.jpg

İş yerinde ekip çalışmasını ve işbirliğini geliştirmek çalışanlar arasındaki iletişimi ve empatiyi artırmakla mümkün olabilir. Ortak bir hedef olduğunda çalışanların bireysel başarısı kolektif bir hale gelir. Fakat ya bu bilinç sağlanamamışsa veya desteklenmeye ihtiyacı varsa?

İş hayatında olmak tek başına bir eylem değildir. Hedeflenen başarı, insanlarla ilişki kurmayı ve birlikte işlerin yürümesini sağlamayı gerektirir. Basitçe söylemek gerekirse, insan bir organizasyondayken, kişisel hedeflerden ve gündemden daha büyük bir şeyin parçasıdır; bir ekibin parçasıdır. Ve bir ekip ancak bir bütün olarak birlikte çalıştığında başarılı olabilir.

Sanatın iş hayatında önemli bir yeri vardır. Sanatın herhangi bir dalı sadece eğlence olsun diye eğlenceli değildir; çalışanların düşüncelerini ve bastırılmış duygularını yapıcı bir şeye kanalize etmelerine izin verir. Özellikle sıkılma ve sönme riski altında olan ekipler için sanatsal etkinlikler, insanları yeni akışlar hissederken birleştirir.

ATÖLYEDE UYGULANMASI MUHTEMEL ÇALIŞMALAR (Her kurumun kendi iç dinamiğine göre

değişkenlik gösterir.)

 

 • Farkındalık (Mindfullness) Çalışmaları

 • Nefes Egzersizleri

 • An’da Kalabilmek

 • Duyguları Renklere Dönüştürme

 • Dışavurumcu Sanat Etkinlikleri

 • Empati Kurma Etkinlikleri

 • Hareket ve Dans Çalışmaları

 • Düşünce Meditasyonu

 • Şefkat ve Nezaket Meditasyonu

 • Öfke Yönetimi Çalışmaları

 • Baş Etme Becerileri Çalışmaları

Faydaları Neler Olabilir?

 • Stres seviyelerini azaltma

 • Gelişmiş ekip iletişimi, etkileşim ve ilişkilerin inşası

 • Problem çözme

 • Kültürel çeşitlilik kapsayıcılığı

 • Sosyal zeka

 • Sol ve sağ beyin aktivitelerinin entegrasyonu

 • Doğallık, rahatlama ve eğlence

 • Güven geliştirme ve kendini doğrulama

 • Ekip üyeleri arasında artan motivasyon ve saygı

 • Karar verme ve yenilikçi fikirleri test etme özgürlüğü

 • Ekibi sözlü etkileşim yoluyla akıl almaz şekillerde tanıma

03.

Çocuklar İçin Sanat Terapisi

file.png

Sanat terapisi, çocukların deneyimlerini, algılarını, duygularını ve hayal gücünü görsel olarak ifade etmelerine ve kaydetmelerine yardımcı olmaktadır. Çocukların yaratıcı ifade yoluyla iletişim kurma yeteneklerini geliştirmek için sanat temelli yaklaşımlar kullanılır.

Düşüncelerini, hislerini, duygularını veya algılarını ifade edemeyen çocuklar için, kelimelerle ifade edilmesi zor olabilecek şeyleri aktarmanın bir yoludur. İstismar yaşayanlar için, belirli olaylar veya duygular hakkında konuşamadıklarında veya korktuklarında “konuşmadan anlatmanın” bir yöntemidir. Aynı zamanda çocukların kendilerini deneyimlemelerine ve görsel, dokunsal, kinestetik ve daha pek çok düzeyde iletişim kurmalarına olanak tanıyan duyusal temelli bir yaklaşımdır.

04.

Ergenler İçin Sanat Terapisi

17puf2_C1TT.jpg

Ergenleri anlamak, yetişkinler için, en iyi ifadeyle bir meydan okumadır. Gençler, özellikle akranlarıyla olan imajları konusunda hassastırlar ve bir “küçülme”nin yardımına ihtiyaç duyduklarını itiraf etmek yerine, genellikle kendilerini duygusal riske atarlar. Ayrıca, “konuşan” psikoterapilere bakışları filmlerle şekillenmiştir ve çoğu zaman bu terapilerin sadece ciddi “ruhsal” vakalar için olduğunu düşünürler. Aksine, sanat terapisine bu tür önyargılı fikirler olmadan gelirler ve bu terapi biçiminin ergenler üzerinde etkili olduğu kanıtlanmıştır.

İmgeleme, bir kişinin dünyayı tanıma ve ona tepki vermenin en eski yolundan faydalanır; bu nedenle, öğrenme deneyimine yabancı değildir. Bir terapi dili olarak sanat, sözlü diyalogla birleştiğinde, zorluklarımıza daha başarılı bir çözüm bulmak için tüm kapasitemizi kullanır.

05.

Bireysel Atölyeler

deniz kolaj.jpeg

Açtığım grup sanat terapisi atölyesinin yanı sıra bireysel olarak da çalışmalar yapıyoruz.

Kadınlar, çocuklar ve ergenler için olan bu atölyelerde 

öz şefkatten sınav kaygısına, kaygıdan sosyalleşme korkusuna kadar pek çok alanda çalışmalar yapıyoruz.

Kişi özelinde olan bu atölyeler bir kaç seanslık çalışmalar olduğu kadar tek atölye olarak da düzenlenebilir.

Bu tamamen katılımcının benimle paylaştığı ihtiyaca göre birlikte belirlediğimiz bir yolculuk olacak.

Bireysel Atölyeler İçin Lütfen İletişime Geçiniz >>>

06.

NLP ile Bilinçaltı Terapisi

ICPFigure15-1080x675_edited.jpg

NLP, zekanın üst düzeyde kullanımını ve kaliteyi konu alır. Herhangi bir başarının modellenerek benzer sonuçlar alma sürecidir. Dolayısıyla NLP, düşünsel yapınızı yani hayatınızı tamamen değiştirecek bir bilinçaltı terapi tekniğidir. NLP sadece bir teknikler demeti değil, aynı zamanda bir düşünce tarzıdır. Merak duygusuna ve eğlenceye dayanan zihinsel bir çerçevedir.
Esnek olmaya, karşılıklı olarak diğerlerini anlama çabasına dayalı bir tutuma, farkındalık içinde bulunmaya ve belirli bir amaca yönelik farklı seçenekler oluşturmaya teşvik eder.
NLP, negatif düşüncelerden arınmanın, yaşam enerjisini artırmanın, bakış açısını değiştirmenin anahtarıdır.

07.

Mahremiyet Eğitimi

CC_Express_20211228_1535110.5344631729833139.png

Günümüzde özellikle sanal dünyanın geldiği nokta düşünüldüğünde mahremiyet kavramını yeniden tartışır olduk. Eskiden söylemeye bile çekinilen şeyleri, toplum şimdi göstermek için yarışır durumda. Bu da hayatımızda pek çok güvenlik açığını ve ihlali beraberinde getirmiş oldu.

Aslında mahremiyet henüz çocuklar doğduğunda ihlal edilmeye başlanıyor. Çocuğun izni olmadan ulu orta altını değiştirmekten tutun da; yine izni olmadan fotoğraflarını paylaşmaya varana kadar ciddi bir ihmal söz konusu...

Bu konuda ebeveynlerin ciddi bir şekilde eğitimler alması gerekmektedir.

Atölyemiz Seminer Şeklinde Düzenlenmektedir. Lütfen Takvimi İnceleyiniz >>>

bottom of page