top of page

İpek İlyasoğlu

2019-10-29-00-47-56-726_edited.jpg

Birlikte çalışacağımız “alanı” ve o alanı nasıl tutacağımı kesinlikle etkileyecek ilkelerim ve değerlerim var. Sorumlulukla ve sonsuz bir saygıyla işimi yapmaya çalışıyorum. İşimi gerçekten çok seviyorum. Bu işi yapabildiğim için Yaradan'a minnettarım ve onur duyuyorum. Her zaman "yeteri kadar iyi olmanın" peşinde oldum ve gerek kişisel gerekse kurumsal yolculuğunuzda size bu konuda rehber olacağım.

Her çalışmaya benim de eşlik ettiğim bir atölye tasarladım. Süreçte ben de sizinle üretiyor ve öğreniyor olacağım. Çünkü kendini keşfetmek hiç bitmeyen bir yolculuktur ve ben her defasında kendimde yeni bir şey keşfedeceğim. Hareketinizi destekleyebilecek araçları ve süreçleri birlikte keşfedeceğiz. Sizinle birlikte, işbirliği içinde olacağım.

Birebir çalışmalarımı kadınlarla ve çocuklarla gerçekleştiriyorum.Bunun dışında okullar ve kurumlarla grup etkinlikleri ve seminerler düzenliyorum. Kendisiyle ilgilenmek isteyen tüm tüzel ve gerçek kişilerle ihtiyaçlarına göre özel atölyeler tasarlıyoruz. NLP tetkniklerini sanat terapisiyle birleştirdiğim ve aynı zamanda aldığım sanat ve resim analizi eğitimiyle de bütünleştirdiğim  bu atölyede; kurumlar için motivasyon, empati, departmanlar arası uyum, öfke kontrolü gibi çalışmalar yapıyoruz. Bireysel olarak da kaygı, öz şefkat, kendine güven, kabullenme, öz saygı, sınır koyabilmek, hayır diyebilmek, kendi hayatının kontrolünü eline alabilmek gibi konuların yanısıra sigara bırakma, kilo verme, fobiler veya sizin ihtiyaç duyduğunuz konu üzerinde çalışıyoruz. Amacımız özgürleştirici uygulamalara odaklanarak kendimizi farklı şekilde anlamanın yollarını bulmak... Bunu yapmak için an gelecek şiir yazacağız, bazen resim yaparken kalkıp hareketlerle kendimizi ifade edeceğiz. Multidisipliner bir bakış açısıyla uygulayacağımız bu atölye size bambaşka bir vizyon kazandıracak.

Hakkında

İpek İlyasoğlu, 1981 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Mithatpaşa Anadolu Lisesi Tasarım bölümünde tamamladıktan sonra Beykent Ünv. Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü’ne birincilikle giriş yaptı. 4 yıl boyunca temel sanat, sanat tarihi, desenler ve renkler üzerine gördüğü eğitimini yüksek onur öğrencisi olarak birincilikle tamamladı. Tekstil ve reklam sektöründe, pek çok önde gelen markaya tasarım ve koleksiyonlar hazırladı. Hayatının dönüm noktası yaşadığı bir sağlık sorunu oldu ve kariyerini, sanatın insanı iyileştirme gücünü keşfetmesiyle bu alana yönlendirdi. Doç. Dr. Eda Öz Çelikbaş’tan Sanat Terapisi eğitimi aldı. Halen Klinik Psikolog ve Psikoterapist Dr. Nevin Eracar yöneticiliğinde “Sanatla Terapi ve Yaratıcılık” ileri seviye eğitimine devam etmektedir. Bu alandaki kariyerini şu anda devam eden Sosyoloji eğitimi ile sürdürmekte, Psikoloji Yüksek Lisansı için hazırlanmaktadır.

İpek İlyasoğlu ileri seviyede NLP Teknikleri uygulayıcısıdır ve İstanbul Üniversitesi’nde Çocukluk Dönemi Mahremiyeti ile Masal Anlatıcılığı & Resim Analizi eğitimlerini tamamlamıştır.

Ayrıca 2016 yılından beri Van’da saha çalışmaları yapmakta, dernek ve belediyelerle birlikte bölge kadınlarının ve çocuklarının kişisel gelişimi ve meslek edindirme faaliyetleri üzerine projelerde yer almaktadır.

Bunlara ek olarak; sertifikalı Türk İşaret Dili konuşmakta ve temel düzeyde özel eğitimler vermektedir.

Seçildiği Avrupa Komisyonu & Kagider destekli “Kadın Girişimciler” projesinde başarı göstererek Sertifikalı Girişimci olan İpek İlyasoğlu; eğitimin ve gelişimin bitmeyen bir süreç olduğunu kabul ederek; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nden microMBA (İşletme Yöneticiliği) eğitimi alıp bununla Sanat Terapisi’ni birleştirerek Kurum İçi Farkındalık Seminerleri düzenlemekte, kendisi de halen birçok eğitim ve atölyelere katılmaktadır.

Kurduğu Çatı Katı Atölye’de “Yaşam Tasarım Danışmanı” ve “Mental Koç” olarak yetişkinlerle, gençlerle, genç yetişkinlerle ve çocuklarla stresle başa çıkma, iç uzlaşma, kaygı bozukluğu, fobiler, kilo verme, yas ve kayıp, sigarayı bırakma, sınav motivasyonu gibi konular üzerine çalışmaktadır.

Kişisel sergisi için çalışmaları devam eden İpek İlyasoğlu, Defne Helen isminde bir kız çocuğu annesidir.

Eğitim  Süreci 

Nitelikler

2019 - .....

iİstanbul Ünv. - Sosyoloji

2000 - 2005

Beykent Ünv. Güzel Sanatlar Fakültesi - Tekstil Tasarımı

2021

TOBB Ekonomi & Teknoloji Ünv. MicroMBA

2021

Doç. Dr. Eda Öz Çelikbaş - Sanat Terapisi

2021

İstanbul Üniversitesi - NLP  Beyin Dili Programlama

2021

Kırmızı Eğitim & Danışmanlık - NLP  İleri Seviye

2021

Milli Eğitim Bakanlığı - Usta Öğretici Belgesi

2013

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği - Mentor Eğitimi

2021 - ...

Sanatla Terapi & Yaratıcılık Dr. Nevin Eracar

2021

İstanbul Üniversitesi - Yaratıcı Yazarlık

2021

İstanbul Üniversitesi - Çocukluk Döneminde Mahremiyet Eğitimi Eğitmeni

2021

İstanbul Üniversitesi - Çocuk Resim Analizi Eğitmeni

2021

İstanbul Üniversitesi - Masal Anlatıcılığı Eğitmeni

2021

İstanbul Üniversitesi - Temel İşaret Dili

2010

Goldman Sachs & Özyeğin Ünv. - Kadın Girişimcilik Eğitimi

2002

Beykent Ünv. - İletişim & Yardım Becerileri

bottom of page