top of page

Ruhunun Ritmini Duy

kjkjkk.jpg

Katılımcı Sayısı: Bireysel veya Grup

Süre: 2 Saat

Odak Grubu: İç ritmini yakalamak isteyenler, hayatın akış hızına ayak uydurmak isteyenler, çok hızlı veya çok yavaş olduğuna inananlar, hayatının akışını düzenlemek isteyenler.

Müzik ruhun gıdası gerçekten...

Bedenimize faydalı şeyleri almak zorunda olduğumuz gibi aynı şey ruhumuz için de geçerli...

Bunun en etkili yollarından birisi de elbette müziktir. Müziğin üzerimizde müthiş bir etkisi var. Hüzünlü ezgiler nasıl kalbimizi titretiyorsa yüksek ritimler de o hızda bizi etkiliyor. 

Peki sizin bedeninizin ritmi nasıl? 

İç sesinizi dinlemiş olabilirsiniz fakat bugüne kadar iç ritminizi fark ettiniz mi? Aslında fark ettiniz ama fark ettiğinizi fark edemediniz. Biraz karışık oldu değil mi? Olsun, tam da söylemek istediğimiz bu çünkü. Bizler günlük hayatta neredeyse oto-pilot özelliğimizde yaşıyoruz. Çoğu zaman radyoyu salt aramada bir ses olsun diye açıyoruz. Yemek yerken illa televizyon açık kalmalıdır çoğumuzun evinde. Bu ses kaynaklarından gelen dalgalara alışığız da peki ya iç ritmimiz nasıl?

Kendi iç ritmimizi dış dünyayla dengelemediğimiz zaman uyum sorunlarıyla karşılaşıyoruz. Bunu fark etmenin en güzel yollarından biri ritmi dinlemek ve bu ritmin bizde uyandırdıklarını kağıda dökmektir. Elbette bunu yine ne sanatsal yollarla yapacağız.

4 saat boyunca müzik temelli bir atölye gerçekleştireceğiz. Bu atölyede an gelecek ruhumuzun ritmini çizeceğiz, an gelecek müzik eşliğinde içimizdeki şairle konuşacağız. Müzikle beslenen duygularınızın kelimelere nasıl döküldüğüne inanamayacaksınız. Kendinizle konuşmanın en keyifli ve ritmik çalışmalarından birisini yaşamak ister misiniz?

bottom of page